Mateřská škola Šťáhlavy

doplňující informace k organizaci v MŠ

Vážení rodiče,

převážné většině z vás chceme poděkovat, že respektujete pokyn o používání roušky ve vnitřních prostorách školy.

Musíme však reagovat na ojedinělý negativní přístup k aktuální organizaci provozu.

Nyní k informacím, které jsou dostupné na stránkách MŠMT.

Pokud jste četli pozorně manuál doručený školám a školkám, jistě jste si všimli, že informace se týkají převážně ZŠ. Do většiny základních škol není zákonný zástupce vpuštěn vůbec a tedy jeho přítomnost ve společných prostorách nemusí škola řešit. I tak je často rouška vyžadována už pro vstup do budovy. Jsou i školy, kde vyžadují roušku také pro žáky.

Na organizaci provozu v naší MŠ jsme se shodly na poradě. Věřte, že jsme pečlivě vážily všechna pro a proti. Některé společné prostory jsou špatně větratelné, pohyb v hlavní budově je přes 80 osob (nikoli zároveň), ale i tak se potkáváte s mnoha členy různých rodin. Průměrný věk zaměstnanců naší MŠ je vyšší, všichni z nás máme doma nebo v blízkém okolí rodiče, prarodiče z rizikových skupin. Chápeme, že názory na Covid a onemocnění s ním související se liší. Pokud však můžeme sebe, svoje nejbližší a jejich okolí ochránit tím, že na 10 minut nasadíme roušku, nepřijde nám to přehnaně náročné. Další variantou by bylo nadále používat nouzové východy, to však za přítomnosti 1 učitelky a při současném počtu dětí již není realizovatelné.

Pokud, ať už z jakéhokoli důvodu, roušku používat odmítáte, jak vás o to žádáme, prosím vás řešit předávání a vyzvedávání dítěte jinou doprovázející osobou, která toto opatření bude respektovat.

Je to hlavně o nás všech, o ohleduplnosti vůči ostatním.

Je rozhodně lepší řešit nyní prevenci (ať už je jakákoli) než nepříjemné následky.

Děkujeme za pochopení.

Za kolektiv MŠ Mgr. Saugspírová

Datum vložení: 3. 9. 2020 12:50
Datum poslední aktualizace: 3. 9. 2020 12:51

Počasí dnes:

25. 11. 2020

zatazeno

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 1 až -3°C.