Mateřská škola Šťáhlavy

Informace o školce

MATEŘSKÁ ŠKOLA ŠŤÁHLAVY, příspěvková organizace

• Zřizovatel MŠ: OÚ Šťáhlavy
  • Ředitelka: Mgr. Radka Saugspírová DiS.
  • vzdělávací program: RVP PV
  • název ŠVP: Poznáváme svět
  • motivační název: „Všechno, co opravdu potřebuju znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“ Robert Fulghum
  • Kapacita: 95 dětí
  • Počet tříd: 4 ( Sluníčková, Kytičková, Berušková, Motýlková)

Mateřská škola Šťáhlavy byla otevřena na současné adrese  30. května 1983. Během těchto let se toho hodně změnilo.

V provozu jsou 4 třídy – Sluníčková, Kytičková, Berušková (únor 2008) a Motýlková (září 2013). Všechny třídy jsou věkově smíšené.  K výzdobě tříd i výzdobě ostatních prostor, využívají učitelky svých nápadů a prací dětí. Škola nemá samostatné ložnice ani jídelnu. Vše se odehrává na třídách. Ke školce patří velká, prostorná zahrada, která svým vybavením zláká děti ke spoustě her. Režim dne je přizpůsoben programu dětí. Pevně je stanovena pouze doba jídla. Délka odpočinku po obědě se přizpůsobuje potřebám jednotlivých dětí.

Cílem všech zaměstnanců školy je, aby zde byly spokojené a šťastné děti, které dostanou maximum podnětů a poznatků pro rozvoj svého zdraví, samostatnosti a sebevědomí.

Během celého školního roku jsou pro děti připravovány různé výchovné, kulturní a sportovní akce, včetně exkurzí do místních podniků, hospodářství, návštěvy divadel, besídky, polodenní výlety, maškarní karneval, návštěva ZOO…..vše za předpokladu, že není ministerstvem zdravotnictví a školství vydáno jiné nařízení, které tyto činnosti omezují či zakazují.

Vyvrcholením celoroční práce bývá „Pohádková cesta“ s tematickou náplní ŠVP pro všechny děti.

V zimním období probíhá 1x týdně saunování a výcvik plavání pro předškolní děti – nyní v Rokycanech. (za předpokladu, že není ministerstvem zdravotnictví a školství vydáno jiné nařízení, které tyto činnosti omezují či zakazují)

Projekt  „ZDRAVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA“  nastartoval  vytvoření podmínek pro tělesnou, duševní i společenskou pohodu dítěte po celou dobu pobytu ve škole a výchovu dětí v předškolním věku ke zdravému životnímu stylu. A i  když již nejsme zapojeni v projektu, je naší snahou uplatňovat zásady zdravého životního stylu i nadále.

Spolupráce s rodiči

Rodiče jsou o dění v MŠ soustavně informováni, jak prostřednictvím nástěnky ve vestibulu a šatnách, tak  i od učitelek a prostřednictvím www stránek školy a školní aplikací našemš.

Ve spolupráci s rodiči pořádá škola mnoho akcí, jako např: vánoční prodejní výstavku, jarní a podzimní úklid zahrady s posezením u ohně, Den tatínků a Den matek. (za předpokladu, že není ministerstvem zdravotnictví a školství vydáno jiné nařízení, které tyto činnosti omezují či zakazují)

skoro jasno 14 °C 1 °C
sobota 27. 4. jasno 18/3 °C